Senegal

 

MotoWyprawa do Senegalu *

Po zorganizowaniu w 2016 i 2018 roku motowyprawy do Gambii zdecydowaliśmy się wrócić w ten rejon po raz trzeci w 2019 roku. Tym razem będziemy eksplorowali wybrzeże Senegalu.

Termin: 24.02-11.03.2019

Plan:

Maroko.
Ruszamy z Malagi. Po 140 km wjeżdżamy na prom i już po godzinie jesteśmy na czarnym lądzie. Aby dojechać do Senegalu trzeba pokonać ok. 3200 km. Maroko przejedziemy dosyć szybko. Do Agadiru (1000 km) lecimy autostradami. Dalej drogi są już węższe ale i mniej uczęszczane. Robi się gorąco, a pejzaż zmienia się na saharyjski. Po 570 km wjeżdżamy do Sahary Zachodniej, która jest terytorium Maroka.

0216smalljpg

Sahara Zachodnia.
Pokonujemy 900 km wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego gdzie wiatr będzie nam próbował urwać głowę. Na granicy z Mauretanią stracimy parę godzin. Tu czas ma inny wymiar …

0320smalljpg

Mauretania.
Aby przejechać Mauretanię musimy przejechać 650 km różnymi drogami. Nocujemy w Nawakszucie, stolicy Mauretanii. Po przedostaniu się przez stolicę kierujemy się dalej na południe w stronę przejścia granicznego w Diamie. Po drodze przejedziemy przez Park Narodowy Diawlig gdzie spotkamy wiele dzikich zwierząt w tym najpopularniejsze guźce,

1118smalljpg

Senegal.
Tu się zaczyna prawdziwa Afryka. Co będzie można zobaczyć w Senegalu? Na pewno Saint-Luis, różowe jezioro Lac Rose gdzie kiedyś kończył się kultowy rajd Paryż-Dakar, stolicę Senegalu czyli Dakar, rezerwat Bandia, senegalskie wybrzeże, sawannę z baobabami oraz wioski.

1043smalljpg

Szczegóły.

Całość nie powinna przekroczyć 16 dni. Noclegi tylko hotelach. Trasa jest przeznaczona dla motocykli turystycznych. Nie przewidujemy tras off-road, dlatego wystarczą opony szosowe. Niestety w tamtych rejonach niezbyt często występują stacje paliw. Dlatego motocykle powinny być wyposażone w dodatkowe kanistry na paliwo.

Formalności.

Aby wjechać do Mauretanii potrzebne są wizy. Od niedawna jest możliwość załatwienia ich na granicy. Do Senegalu od kilku lat wizy nie są wymagane.
Przewidujemy grupę 10 motocykli (w zależności od wielkości).BUDŻET:

  • Transport motocykla do/z Malagi
  • Opracowanie trasy, suport, dokumentacja foto
  • Noclegi w pokojach 2 osobowych
  • Prom do/z Afryki
  • Paliwo
  • Autostrady
  • Opłaty graniczne
  • Wyżywienie
Razem: ok. 3400 euro

* Zawarte informacje nie są ofertą w rozumieniu art 66 kodeksu cywilnego .


 
Jesteś zainteresowany ? Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza:
Jesteśmy również dostępni pod poniższym nr telefonu:


Relacje z poprzednich wyjazdów: