Maroko off-road

 
 

MotoWyprawa do Maroka *

Chcesz odbyć off-roadową motowyprawę po Maroku? Umożliwimy Ci to. Wytyczyliśmy trasy szutrowe i asfaltowe, które przeznaczone są dla dużych motocykli typu enduro (GS, AT, ST). Przejedziemy około 2700 km z czego wiele szutrami. Będziemy eksplorować Atlas Średni ale też dojedziemy do Wrót Sahary. Zaliczymy wąwów Todra i Dades. Przejedziemy kultową drogą R704 oraz odwiedzimy wodospady Ouzoud.

Terminy : 06.10-15.10.2019 r
Czas trwania: 10 dni
Długość trasy w Maroku - ok. 2.700 km
Miejsce rozpoczęcia i zakończenia motowyprawy: Malaga

Orientacyjne koszty:
- kierowca + motocykl - 1400 euro

Koszty uwzględniają: transport motocykla na trasie do/z Malagi, 5 noclegów pod namiotami i 4 na campingach oraz w hotelach w pokojach 2-3 osobowych ze śniadaniami, opłaty klimatyczne i parkingowe, prom do/z Maroka.

Koszty nie uwzględniają: biletu lotniczego, paliwa, jedzenia, ubezpieczenia, innych noclegów w przypadku zmiany z przyczyn niezależnych, innych usług związaną z eksploatacją motocykla.

PROGRAM:

1 Dzień - Malaga – Al-Jabha – 340km

Jedziemy wzdłuż wybrzeża morza Śródziemnego asfaltem. Śpimy na campingu.

2 Dzień Al-Dżabha – okolice Taza – 290km

Lecimy na południe przez góry Rif. Dużo krętych dróg i pięknych widoków. Na początku i pod koniec może pojawić się szuterek. Śpimy pod namiotami.


3 Dzień – okolice Taza – okolice Sidi Boutayeb – 200km

Ciąg dalszy jazdy na południe podobnymi drogami. Śpimy pod namiotami.


4 Dzień - Sidi Boutayeb – Merzouga – 340km

Kierunek południe nadal. Mijamy troszkę bokiem Atlas Średni. Klimat robi się bardziej pustynny. Tu raczej już szutr i hamada. W drugiej połowie dnia wjeżdżamy na asfalt. Końcówka to może znów hamada. Wieczorem lub rano pobawimy się na wydmach. Śpimy w hotelu. 


5 Dzień – Merzouga – okolice Alnif – ok. 200 km

Tym razem obieramy kierunek wschód. Początkowo asfaltem. Później wbijamy się w góry Antyatlasu. Tu pojawią się szutry. Śpimy pod namiotami. 


6 Dzień – okolice Alnif – okolice Tinghir – ok. 200km.

Dalej na wschód, a później na północ. Jeździmy po górach. Pojawią się bardzo kręte ale szutrowe drogi. Widoki będą zapierały dech. Dojedziemy w okolice wąwozu Todra. Tam będziemy szukali miejsca na nocleg pod namiotami.


7 Dzień – okolice Tinghir – Agoudal – ok. 120km

To będzie chyba najpiękniejszy dzień. Za Todrą wbijamy się w szutry. Jedziemy w stronę wąwozu Dades. Przejedziemy trudniejszy off-owy odcinek kultowej drogi R704. Dojedziemy do miejscowości w górach na wysokości ponad 2000 mnpm gdzie będziemy spali w kazbie.

 

8 Dzień – Agoudal – okolice Beni Melal – ok. 200km

Generalnie kierujemy się na wschód. Jednak tego dnia będziemy często zmieniali kierunki. Jeździmy po Atlasie Wysokim drogami bardzo różnymi. Śpimy pod namiotem w górach.

 

9 Dzień – okolice Beni Melal – Asila – 426km

Na początku dnia zobaczymy sławne wodospady Ouzoud. Później najszybszą drogą jedziemy na ostatni nocleg. Śpimy w hotelu.

 

10 Dzień – Asila – Malaga – 250km

Wracamy do Malagi.

 

Drogi są przejechane przez doświadczone ekipy off-road'owe. Nie powinno być kłopotu z przejechaniem przez duże motocykle. Poza tym ze względu na noclegi pod namiotem można plan na bieżąco korygować. Wszystko zależy też od pogody i od tego jak podejdziemy do planu.

* Zawarte informacje nie są ofertą w rozumieniu art 66 kodeksu cywilnego .


 
Jesteś zainteresowany ? Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza:
Jesteśmy również dostępni pod poniższym nr telefonu:Relacje z poprzednich wyjazdów: